Makijaż permanentny Warszawa – przed i po zabiegu. Przeciwwskazania.

// October 24th, 2009 // Makijaż Permanentny Warszawa

przeciwwskazania dla makijażu permanentnegoTak jak wcześniej wspomniałam zabieg makijażu permanentnego powinien być przeprowadzony w sprawdzonym uprzednio salonie kosmetycznym. W takim też salonie zabieg wykonywany powinien być urządzeniem wyposażonym w specjalny laser do sterylizacji miejsca, w którym będziemy wykonywać makijaż permanentny. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia opryszczki na ustach. Profilaktycznie zaleca się stosowanie przez trzy kolejne dni przed zabiegiem Heviranu lub podobnego preparatu. Pamiętajcie, żeby koniecznie skonsultować to z lekarzem medycyny estetycznej przed zabiegiem!


 Zabieg tak jak pisałam już wcześniej jest bezbolesny i bezkrwawy, aby był jak najbardziej sterylny, powinien być wykonany igłami jednorazowego użytku lub wysterylizowanymi końcówkami. Jednak pomimo zachowania tych wszystkich środków ostrożności, zwykle po zabiegu może dojść do opuchnięcia miejsc poddanych zabiegowi, zaczerwienienia czy zwykłego podrażnienia. Skóra przecież – szczególnie twarzy – jest wyjątkowo wrażliwa. Uprzedzając wasze wątpliwości podpowiem, że następnego dnia, można się śmiało pokazać w pracy, na spotkaniu, na imprezie. Pamiętając jednak, że nie będzie nam przeszkadzało intensywne zabarwienie ust. W kilka dni po zabiegu – przeważnie 2-5 dni, naskórek zacznie się złuszczać, więc wybitnie ważne jest tu intensywne nawilżanie. Również w przeciągu Tych kilku dni zabarwienie zblednie o około 50 %. Jest tak nawet przy wykonaniu makijażu bardzo naturalnego, stąd i w tym wypadku początkowo jest on bardzo intensywny.
Inne zalecenia po zabiegu to: absolutnie nie powinniśmy się opalać, ani korzystać z sauny.
Jeśli chodzi o przeciwwskazania ogólne do makijażu permanentnego, to są to przede wszystkim ciąża, w związku ze stresem wywołanym przez zabieg, cukrzyca, która może spowodować to, że skóra się nie zagoi, łuszczyca czy opryszczka oraz inne choroby skóry, a także przyjmowanie niektórych leków, zwłaszcza tych, które powstały na bazie sterydów. Może to wpłynąć na przyjęcie przez skórę barwnika. Przeciwwskazaniem są również choroby dróg oddechowych.
Natomiast w przypadku makijażu permanentnego powiek głównymi przeciwwskazaniami są przebyte choroby oczu, tendencje do stanów zapalnych spojówki czy do odwarstwiania się siatkówki oka.
Pamiętajcie, żeby makijaż permanentny jak każdy zabieg skonsultować z lekarzem oraz zapytać w salonie kosmetycznym o możliwość wykonania korekty, gdyby jednak kolor wam się nie spodobał.

Zostaw odpowiedź

*